Chaloupka u lesa - pašerácká výprava

Obrázek uživatele medved

Sraz: v pátek 13.5. 14:30 na vlak. nádraží O.-Svinov - skleněná hala
Návrat:
v neděli 15.5. 17:05 tamtéž
S sebou:
pevnou obuv, oblečení do lesa, v batohu spacák, pláštěnku, ešus/talíř + lžíci, baterku, hygienické potřeby vč. toaletního papíru, zápisník, tužku, vázačku, KPZ, přezůvky, dobrou náladu :-) zájemci si mohou vzít stan a karimatku, jinak se spí na lůžkách v loveckém zámečku
Jídlo:
jídlo a pití na pátek (svačina i večeře), špekáček, 2-3 brambory + škrabku, skauti a skautky do družiny s sebou kotlík
Cena: 350 Kč

br. Peťa (732 929 856)

Špioni a Ještěrky jsou povinni seznámit se s tímto receptem, podle kterého budou samostatně vařit oběd včetně postavení a rozdělání ohně.
Vlčata a světlušky mají tento úkol dobrovolný (je to dobrá příležitost udělat si vlčka kuchaře), jinak uvaříme společně.

Recept na bramborový guláš: (suroviny mimo buřtů a brambor dostanete na místě)
Cibuli pokrájíme na kostičky, buřty a brambory také. Do kotlíku déme kousek omastku, až se rozpálí, hodíme do něj cibuli a občas mícháme. Až se cibule trošku smaží, přidáme pokrájené buřty, zasypeme mletou paprikou, promícháme a chvilku smažíme. Pak přidáme brambory, promícháme a zalijeme vodou. Přidáme sůl, pepř, kostku masoxu a kmín a vaříme, dokud brambory nejsou měkké. Pak rozmícháme trošku hladké mouky ve vodě a pomalu a za stálého míchání vlijeme do guláše a počkáme, až zhoustne. Úplně nakonec rozemneme ve dlani trošku majoránky a vsypeme jí do guláše. Pak už jen jíme..

Datum akce:
Čtvrtek, 12 Květen, 2011 - Sobota, 14 Květen, 2011