vedení

Tento typ akce je určen pouze pro vedení oddílů

Začátek skautského roku

Milé děti i rodiče, stávající i noví,

je na čase znovu odstartovat skautský rok! Pro vaši pohodu a informovanost přináším níže přehled prvních schůzek a akcí v letošním roce pro všechny:

Skauti a skautky (kluci a holky od 11 let):

- Nováčky a zájemce o členství zveme na veřejnou schůzku i s rodiči v úterý 17.9. v 16:30

- Stávající členové (i ti, kteří přechází od vlčat) mají první schůzku už příští týden, v úterý 10.9. v 16:15 jako normálně.

Vlčata (kluci od 7 do 10 let):

- První schůzka pro nové i stávající členy proběhne ve středu 11.9. v 16:15

Světlušky

- Světlušky mají svou první schůzku taky v úterý 10.9. v 16:15. U světlušek máme bohužel plno a nenabíráme nové členy, v případě dotazů kontaktuje Hopsinku (vedoucí).

Na všechny se těšíme!

11.09.2019 - 17.09.2019

Skautská výprava do Beskyd

V pátek přespíme na chatě na Čeladné, uvaříme večeři a zahrajeme hry. V sobotu pak vyrazíme na zimní tůru po okolních Beskydech.

Čeladná
01.02.2019 - 02.02.2019
v pátek 15:30 na nádraží Ostrava-Svinov
v sobotu 18:00
S sebou:
Především kvalitní zimní boty s návleky a dobré zimní oblečení včetně náhradních ponožek; menší batoh, jídlo a pití v termosce na sobotní výlet; spacák s karimatkou, hygienické potřeby, čelovku, papír a tužku. Na schůzce před výpravou se děti navíc rozhodnou, co si uvaří na večeři, a ve skupince si rozdělí jednotlivé suroviny na přípravu jídla.

Záhada v Charvátech

Opět se vydáváme spolu s panem Holmesem a dr. Watsonem najít pachatele zločinů tentokrát do malé vesnice jižně od Olomouce, kde se prý dějí hrozivé věci. Rozlousknout tento případ nebude snadné ani pro legendárního Sherlocka, a proto na skauty a skautky čeká skutečně detektivní práce, která, doufejme, skončí dopadením zosnovatele těchto ďábelských vražd. Popadněme svou lupu a své kostkované čepice - Myslíte, že dopadnete tohoto kriminálníka dříve než samotný Sherlock?

Místo:
Charváty (poblíž Dubu nad Moravou)
01.03.2019 - 03.03.2019
16:00 Ostrava-Svinov
15:40 tamtéž
S sebou:
jídlo a pití na pátek, buchtu, hygienické potřeby, teplé oblečení naven i dovnitř, přezůvky, pevnou obuv, sešit a psací potřeby, KPZ, vázačku, šátek, spacák a karimatku, čelovku

Údolím Moravice

Během poslední výpravy v roce 2018 se vydáme ze skoro tisíc let starého města, Hradce nad Moravicí, podél řeky Moravice jedním z nejkrásnějších slezských údolí, které je lemováno velkým počtem historických (staré akvadukty, Weisshuhnův kanál, hrad Vikštejn) i přírodních (PR Valach, studánky v údolí Moravice) památek a zajímavostí. Naši celodenní pouť zakončíme ve Vítkově, městě na úpatí Nízkého Jeseníku.

údolí Moravice; Hradec nad Moravicí, Vítkov
01.12.2018
Sraz:
7:40 Ostrava-Svinov (prosklená část nádraží)
19:14 tamtéž
S sebou:
teplé oblečení uzpůsobené pačasí, pevnou obuv, jídlo a pití na celý den, čelovku, sešit, psací potřeby, dobrou náladu, případně kapesné; to vše (kromě prvních dvou věcí, samozřejmě) sbalené v pohodlném batohu

Detektivní výprava do Třemešné ve Slezsku

Je čas na celostřediskovou trojdenku! V Třemešné se poslední dobou za záhadných okolností ztrácí lidem věci. Pojďme společně přijít na kloub této záhadě, dopadnout zloděje a užít si přitom spoustu zábavy.

Třemešná Ve Slezsku
09.11.2018 - 11.11.2018
pátek 9.11. v 15:40 na nádraží Ostrava-Svinov
v neděli 11.11. v 15:57 tamtéž
S sebou:
Teplé oblečení a boty na ven, jídlo (buchtu) na pátek večer, spacák a karimatku, přezůvky, blok a věci na psaní, šátek, hygienické potřeby, pláštěnku, přezůvky, skauti/skautky čelovku, dobrou náladu a to vše sbalené v batohu.
Cena:
400,- při platbě předem (viz e-mail), 450,- na místě.
Obrázek uživatele zizala

Evoluční výprava!

Očekávejte nečekané!

Zlaté hory
06.10.2017 - 08.10.2017
15:40 ÚAN
17:50 ÚAN
S sebou:
Jídlo a pití na pátek, buchtu, teplé oblečení do lesa, pevnou obuv, hygienické potřeby, sešit a tužku, spacák, pláštěnku, přezůvky, pevnou vůli a dobrou náladu. To vše sbalené v batohu.
350,-
Obrázek uživatele chrestys

Vzpomínková akce na našeho br. Sršně

Vzhledem k smutné události - odchodu našeho br. Sršně, ke kterému došlo pár týdnů zpět, jsme se rozhodli uspořádat celostřediskové vzpomínkové setkání na místě našeho tábořiště Straník. V rámci akce jsou zváni i všichni rodiče dětí, kteří by měli zájem se tohoto setkání účastnit. Hlavním programem setkání bude mše, která proběhne v 11:00 v kapli na našem tábořišti.

Tábořiště Straník
27.05.2017
8:20 na Ostrava - Svinov
19:14 na Ostrava - Svinov
S sebou:
jídlo a pití na celý den, oblečení do terénu, pevnou obuv, skautské tričko nebo skautský kroj + šátek, pláštěnku, průkazka s fotografií a datem narození (cesta autobusem).
Obrázek uživatele zizala

Orlí hnízdo

První třídenka v roce 2017!

Pstruží, Beskydy
21.04.2017 - 23.04.2017
16:40 nádraží Ostrava-Střed
16:02 nádraží Ostrava-Střed
400Kč při zaplacení zálohy (300 na místě), jinak 450Kč
Obrázek uživatele skippy

Skautský Ples 2017

Ahoj, zveme všechny na druhý ročník plesu našeho střediska. Rezervaci je možné udělat na adrese: https://goo.gl/forms/VxJ3JUpwBEVqkv2z2

Restaurace u Psoty, Proskovice
18.02.2017
Určení:
S sebou:
Společenské oblečení. (casual dress) Kapesné na pití :-)
100kč
Obrázek uživatele Peťa

Místo:
Pastorační centrum Jana Pavla II.
14.12.2016

Subscribe to RSS - vedení